نخ FDY

نخ FDY

نخ FDY

آشنایی با نخ کاملا کشیده شده یا همان نخ FDY

در ین مطلب می خواهیم در مورد نخ کاملا کشیده شده (نخFDY)  صحبت کنیم : پلی استر یا همان پلی اتیلن ترفتالات یک گونه از پلیمر نوع مصنوعی می باشد که نتیجه پلیمریزاسیون تراکمی اسید ترفتالیک و اتیلن گلایکول است  و فیلامنت یا الیاف آن به طریقه ذوب ریسی ساخته شده و وارد بازار می گردند. اصلی ترین هدف از سیستم ذوب ریسی و ساخت الیاف های مصنوعی، جایگزین نمودن یا بهتر کردن خاصیت های الیاف طبیعی به علت قیمت رو به بالا و مشکلات فراوان ساخت آن می باشد. الیاف پلی استر به علت کم کردن مشکلات و دیگر مسائل زیست محیطی ، ساده تر تر بودن مراحل ساخت و همینطور رو به بالا بودن خاصیت های کیفی محصولات ساخته شده آن، خودش را به یکی از بزرگ ترین رقبای رو به رشد مطرح نموده است. الیاف پلی استر به علت جایگاه کاملا مناسب آن، در صنایع گوناگونی از جمله عایقهای حرارتی و رطوبتی ، منسوجات، کشاورزی، کیف و کفش و فیلتراسیون مورد استفاده عموم قرار گرفته است.

منسوجاتی که بافته می شوند از الیاف پلی استر با استحکام عالی، انعطاف پذیری ایده آل، مقاومت سایشی کاملا مناسب، ثبات خوب نوری، ضد چروک و نمدی شدن است و به سادگی شستشو و همچنین با سرعت خوبی خشک می شوند.

نخ های محبوب  کاملا کشیده شده به وسیله جهت گیری ، کشش و کریستالیزاسیون یا همان تبلور یا بلور سازی تثبیت می شوند و در یک عملیات ذوب ریسی و اعمال کردن کشش بر روی نخ POY ساخته می شود و به دو شکل یک مرحله ای یا اینکه دو مرحله ای انجام می شود.
نخ  مذکور به عنوان یک ماده ی اولیه ی جهت همه نخ های تابیده شده مصرف می شود و خود هم به شکل مستقیم در بافندگی مورد مصرف قرار می گیرد.

مراحل ساخت نخ کاملا کشیده شده یا همان نخ FDY  مانند ساخت نخ POY می باشد فقط این تفاوت وجود دارد که در عملیات کششی و حرارتی نخ به شکل کامل آرایش یافته می شود.FDY در رنگ های مختلف و متنوع از دنیر پنجاه تا ۱۲۰۰ ساخته می شود.

 

 

تاریخ بروزرسانی

نمره

قیمت به تومان

توضیحات

1399/10/18

300/144

موجود

سوپربرایت

1399/10/18

450/144

موجود

سوپربرایت

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما


کارخانه تولید نخ نخینو بیش از 50 سال با ارائه انواع نخ با کیفیت های متفاوت مهمان خانه های شماست!

فردا نیز در کنار شما و فرزندانتان در خانه و محل کار شما حضور خواهد داشت!

آخرین مقالات


تمام حقوق این سایت متعلق به شرکت وب رش می باشد