نخ ترویرا

نخ ترویرا

جنس این گونه نخ که بسیار نخ کاربردی هم می باشد از الیاف یکسره پلی استر هست و به طور معمول از دو رنگ سفید و مشکی تولید و عرضه می‌شود و همچنین باید گفت که از این نوع نخ در ساخت قسمت زیرین جوراب استفاده لازم به عمل می آید. این نخ کاربردی از چند رشته نخ که به آن ها رشته نخ های یکسره، نخ فیلامنت اطلاق می‌شود به وجود می آیند و در مورد نمره هم باید گفت که این نخ دارای نمره ۱۵۳ تکس می باشد.
بهره دیگری که از این نخ ترویرا به عمل می آید در طرح های گوناگون جوراب و رنگی در مارک می باشد و گاهی اوقات از نخ‌های پلاستیک در مارک های جوراب استفاده می شود چرا که از دارای شفافیت بسیار خوبی برخوردار هستند.
همینطور باید گفت که نخ پلاستیک از نخ ترویرا معمولی قیمت بیشتری دارد. یک گونه دیگر از ترویرا موجود است که به آن ترویرای پفکی گفته می شود و قیمت بالاتری از از ترویرای معمولی دارد که جهت مارک بسیار مناسب است  در زمینه شفافیت هم در سطح بسیار ایده آلی قرار دارد.
یکی دیگر از کاربرد بسیار خوب نخ ترویرا در زمینه پیش از کش و پس از پاشنه می‌باشد .

در مورد این نخ ها پیش از هر چیز باید بگوییم که در کل همه نخ ها به چهار گروه اصلی و مهم تقسیم بندی می شوند که در ادامه این متن هرکدام از آن ها را معرفی و مختصرا در مورد آن توضیحاتی خواهیم داد:

الف: نخ هایی که از الیاف طبیعی برخوردار هستند (ابریشم،  پشم، پنبه،  کنف ، ویسکوز،  بامبو)

ب: نخ های که از الیاف مصنوعی برخوردار هستند (پلی پلوپیلن،  پلی استر، استات ، اکرلیک، الیاف پلی نوزیک، ویسکوز نایلون ، ریون)

ج: نخ هایی که از الیاف های ترکیبی برخوردار هستند (پلی استر ویسکوز ، ملانژ، پنبه ، پلی استر پلی استر پشم، مولینه)

د: نخ های فنسی یا همان نخ های فانتزی (شنیل،  نخ های ریش، کادیکا ، اسلپ، اسپاندکس، نخ های افکت دار)

* در میان چهار دسته ای که در بالا به آن ها اشاره نمودیم، نخ هایی با بهره گیری از الیاف مصنوعی و در این میان اکرلیک و پلی استر جز آن هایی هستند که در میان عموم از کاربردهای بیشتری برخوردارند.

برای اطلاع از نحوهی خرید نخ ترویرا و فروش نخ ترویرا با سایت ایران پلی استر همراه باشید.

نخ های ساخته شده از الیاف های مصنوعی >>>> نخ پلی استر:

همه گونه های نخ های پلی استر:

در کل، نخ های پلی استر با نظر به نوع کارکرد و موارد قابل استفاده به شش گروه زیر تقسیم بندی می شوند.

1- نخ های POY: که باید آن ها را از ذوب نمودن چیپس های پلی استر یا همان گرانول به دست آورد.

2- نخ های FDY: یا همان نخ های POYیی که قابلیت کشیده شدن دارند.

3- نخ های DTY که در کشور ما با نام ترویرا در بین عموم نام گذاری می شوند همینطور به اسامی تکسچره یا استرج هم شناخته می شوند.

4- نخ های ATY: که از آن ها با نام نخ های ایر تکسچره هم یاد می شود،به گونه ای از نخ ها می گویند که از جنس DTY  ساخته می شوند که می توان با فشار هوا هم آن ها را کوبید.

5- نخ های اینتر مینگل: این گونه نخ هم از نخ های DTY ساخته می شود و به این شکل است که در فصل های تعیین شده ای، نخ های DTY را دارای جوش می کنند.

6- نخ های استیپل: نخی هایی هستند که از الیاف قطع شده  فیلامنت در سیستم چرخانه ای یا همان ریسندگی رینگ ساخته می شود که کاربردهای زیادی هم دارد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما


کارخانه تولید نخ نخینو بیش از 50 سال با ارائه انواع نخ با کیفیت های متفاوت مهمان خانه های شماست!

فردا نیز در کنار شما و فرزندانتان در خانه و محل کار شما حضور خواهد داشت!

آخرین مقالات


تمام حقوق این سایت متعلق به شرکت وب رش می باشد