نخ پلی استر ویسکوز

نخ پلی استر ویسکوز

برای بافتن و تولید انواع پارچه و منسوجات دیگر دو نوع نخ یا الیاف تولید می شود:

  • الیاف طبیعی: این نوع نخ از پشم و پنبه درست می شود که مستقیم از طبیعت به دست می آیند و بعد از به اصطلاح ریسیدن آماده بافتن می شود‌.
  • الیاف مصنوعی: این الیاف از طریق فعل و انفعال و ترکیبات شیمیایی ساخته می شوند که با توجه به نوع ماده به کار رفته در آنها انواع مختلفی دارند.

نخهایی که ماهیت آنها الیاف مصنوعی است می توانند از موادی مانند پلی آمید، پلی استر، ویسکوز، الیاف شیشه، پروپیلن، اکریلیک ساخته شده باشند.

نگهداری و تمیز کردن و شستشوی پارچه از جنس نخ پلی استر نکات خاص خود را دارد. از جمله اینکه به دلیل جنس خاص الیاف آن، بهتر است برای از بین رفتن الکتریسیته ساکن روی لباس از شوینده هایی که حاوی نرم کننده هستند استفاده کنید.

سعی کنید که برای خشک کردن لباس از جنس ویسکوز از دماهای بالا استفاده نکنید، زیرا خشک کردن در دمای پایین باعث دوام بیشتر آن می شود.

پارچه ویسکوز از جمله الیافی است که دیر چروک می شود و این ویژگی خوب و جالب توجهی است. اگر هم قصد این را دارید که از اتو استفاده کنید بهتر است اتو را خیلی داغ نکنید و فقط با گرمای ملایم اتو کشی را انجام بدهید.

توجه کنید که بافته ها یا محصولات از جنس پلی استر در مجاورت با حرارت و آتش ممکن است دچار سوختگی شوند، زیرا قابلیت اشتعال این نوع الیاف بالاست. بهتر است برای حفظ ایمنی در هنگام استفاده از این الیاف این نکته حتما رعایت شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما


کارخانه تولید نخ نخینو بیش از 50 سال با ارائه انواع نخ با کیفیت های متفاوت مهمان خانه های شماست!

فردا نیز در کنار شما و فرزندانتان در خانه و محل کار شما حضور خواهد داشت!

آخرین مقالات


تمام حقوق این سایت متعلق به شرکت وب رش می باشد